Najefektywniejsze leczenie ortodontyczne w Rybniku

Właściwy, prosty zgryz to podstawa – co z tego, że zęby są białe i lśniące, skoro jednocześnie krzywe? Rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny, który jest chyba najlepszym wynalazkiem w stomatologii. Załóż go jak najszybciej i ciesz się efektami!

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się eliminacją szeroko pojętych wad zgryzu oraz nieprawidłowym rozmieszczeniem zębów. Skierowana jest do pacjentów bez ograniczeń wiekowych – aparat ortodontyczny można założyć zarówno dzieciom, jak i osobom dojrzałym, choć warto rzecz jasna zrobić to jak najwcześniej, by nie borykać się z tym problemem w dorosłym życiu.

Jakie czynności wchodzą w skład leczenia ortodontycznego?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, każdy nasz ortodonta z Rybnika zajmuje się zapobieganiem wad zgryzu oraz prostowaniem zębów przy pomocy aparatu ortodontycznego. Współczesna stomatologia zajmuje się też leczeniem narządu żucia u dzieci i dorosłych – zapobiegamy więc problemom stawów żuchwowo-skroniowych.

Jak wygląda podjęcie leczenia wad zgryzu w Rybniku w Lift-Dent?

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy z Tobą wywiad na temat Twojego stanu zdrowia i oczekiwań z naszej strony. Wykonujemy też badanie kliniczne i określamy cele ewentualnego leczenia ortodontycznego. Jeśli się na nie zdecydujesz, to skierujemy Cię na podstawowe badania – wyciski na modele diagnostyczne, badania radialogiczne OPG i cefalometryczne,. Na kolejnej wizycie opracujemy i przedstawimy Ci indywidualny plan leczenia, który stworzymy na podstawie wyników wszystkich przeprowadzonych do tej pory badań. Jeżeli wszystko będzie w porządku, przejdziemy już do zakładania aparatu ortodontycznego i tym samym – rozpoczęcia właściwego leczenia.

Jak długo nosi się aparat ortodontyczny?

Wszystko tak naprawdę zależy od wady zgryzu oraz rodzaju aparatu: stałego albo ruchomego. Aparat stały nosi się na zębach przez około 2-3 lata. Najczęściej wybierany jest aparat metalowy bądź kosmetyczny – ceramiczny lub szafirowy. Dla mniejszej wady zgryzu polecamy wybór aparatu ruchomego (tzw. nakładkowego), który zakłada się tylko na określony czas – tylko na dzień lub tylko na noc.

Proste zęby = zdrowe zęby

Weź sobie to równanie do serca i jeszcze dziś umów się do nas na konsultację.