Profesjonalna higienizacja zębów w Rybniku

Lepiej zapobiegać niż leczyć – znasz to powiedzenie? Zamiast przejmować się kosztownym leczeniem i poważnym bólem w przyszłości, postaw na higienizację, która pomoże Ci utrzymać zdrowy stan Twoich zębów, przyzębia czy dziąseł.

Jakie zabiegi higieniczne przeprowadzamy w Lift-Dent w Rybniku?

  • Skaling – to zabieg mający na celu eliminację kamienia nazębnego. Dzieje się to za sprawą fal ultradźwiękowych, które emituje urządzenie do tego przeznaczone. To najlepszy sposób na dokładne oczyszczenie zębów.
  • Piaskowanie – to usuwanie osadu i przebarwień na zębach za pomocą silnego prądu powstałego z mieszaniny powietrza, wody oraz stomatologicznego piasku. Jego rodzaj zależy od poziomu twardości osadu i wielkości/głębokości przebarwień.
  • Fluoryzacja – ten zabieg polega na stosowaniu okładów z pianki fluorkowej lub wcieraniu w zęby roztworów lakierów fluorkowych. W ten sposób fluor uwalnia się, a następnie wnika w szkliwo, uodparniając je na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie.
  • Polerowanie – świetne rozwiązanie dodatkowe po skalingu i piaskowaniu. Jego założeniem jest otrzymanie perfekcyjnej gładkości szkliwa przy pomocy miękkiej szczoteczki, gumek i pasty polerskiej.

Do kogo skierowana jest profilaktyczna higienizacja zębów?

Prawda jest taka, że z higienizacji zębów powinni korzystać wszyscy, bez wyjątku. W niektórych przypadkach plan higienizacji musi zostać dobrany indywidualnie przez naszą higienistkę stomatologiczną z Rybnika. Mowa o kobietach w ciąży, osobach noszących aparat ortodontyczny, cukrzykach oraz pacjentach ze stałymi elementami protetycznymi.

Dlaczego warto regularnie poddawać się zabiegom profilaktycznym?

Regularna higienizacja może uchronić Twoje zęby przed wieloma negatywnymi skutkami, np. męczącym bólem, krwawieniem z dziąseł, chorobami przyzębia, przebarwieniami zębów, nieświeżym oddechem, próchnicą czy nadwrażliwością. Ponadto zabiegi profilaktyczne będą niezbędne, jeśli chcesz się poddać czynnościom z zakresu stomatologii estetycznej, np. wybielaniu.

Czy wykonanie higienizacji w gabinecie wystarczy, by cieszyć się zdrowymi zębami?

Odpowiedź brzmi: niestety nie! Chodź przeprowadzone zabiegi w gabinecie są konieczne to utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, zależy od Twojego zaangażowania w domu. Dlatego w trakcie wizyty nasza higienistka stomatologiczna z Rybnika pokaże Ci, jak to zrobić. Dobierze dla Ciebie odpowiednią metodę szczotkowania i pomoże wybrać niezbędne akcesoria higieniczne (nici dentystyczne, płyny do płukania czy pasty do zębów).

Polerowanie, piaskowanie, skaling?

Jeśli do tej pory były to dla Ciebie obcobrzmiące nazwy, niech teraz staną się Twoimi regularnymi towarzyszami w dbaniu o jamę ustną. Zapisz się do dentysty już dziś