Najtrwalsze implanty stomatologiczne w Rybniku

Żadna inna metoda w stomatologii nie umożliwia zastąpienia brakujących zębów w taki sposób, by dać równie naturalny, komfortowy i estetyczny efekt. Od teraz możesz śmiać się bez zakrywania ust rękami. Podnieś swoją samoocenę i ciesz się pełnią życia.

Czym są implanty zębów?

Implanty często mylone są z uzupełnieniami protetycznymi takimi jak np. korony, dlatego warto wyjaśnić tę różnicę. Pojedynczy implant jest w istocie krótką śrubką wykonaną z tytanu i ściętą w stożek. Jego funkcją jest zastąpienie korzenia brakującego zęba (a nie właściwego zęba), dlatego zostaje w kości już na stałe. W ten sposób Twój organizm myśli, że implant jest prawdziwą kością (za sprawą tytanowej powłoki) i przyjmuje go bez większych problemów. Jak już podkreśliliśmy wcześniej, sam implant nie wystarczy do odtworzenia brakującego zęba. Dopiero na nich projektuje się uzupełnienia protetyczne: mosty, korony, lub rozległe protezy ruchome.

Dla kogo przeznaczone są implanty?

Moc implantów docenią osoby, które borykają się z niepełnym uzębieniem – nieważne, czy chodzi o brak jednego, kilku, czy nawet większości zębów. Co istotne, z implantów mogą korzystać wyłącznie dorośli, dla których leczenie implantologiczne dobiera się w sposób indywidualny.

Na czym polega zabieg wszczepienia implantów w Lift-Dent w Rybniku?

Zabieg wszczepienia implantów w Lift-Dent składa się z trzech etapów: wszczepienia implantu, wkręcenia śruby gojącej i zamocowania korony protetycznej, która została przygotowana odpowiednio wcześniej. Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

O czym trzeba pamiętać przed zabiegiem wszczepienia implantów?

Przed zabiegiem musisz odbyć obowiązkową konsultację z naszym implantologiem, który się na ten zabieg zgodzi albo go wykluczy. Musi on bowiem poznać dokładny stan zdrowia pacjenta, ponieważ niektóre choroby i nałogi uniemożliwiają wszczepienie implantu. Jeśli pacjent chce podejść do zabiegu, a boryka się z innymi problemami stomatologicznymi, to oczywiście najpierw je rozwiążemy. Tylko w ten sposób możemy rozpocząć wprowadzenie implantu.

O czym trzeba pamiętać po zabiegu wszczepienia implantów?

Po zakończonym zabiegu dostaniesz od nas wiele wskazówek na temat tego, jak dbać o miejsce z implantem lub o cały nowy ząb, jeśli element protetyczny został już założony. Ponadto przygotujemy indywidualny harmonogram wizyt kontrolnych w naszym gabinecie, aby na bieżąco monitorować, czy implanty się zintegrowały.

Implanty w Lift-Dent Rybnik – cennik

Cena implantów zębów zależy od kilku czynników, takich jak liczba implantów, producent (a więc i jakość), technika założenia itp. Przedział cenowy wynosi więc od około 2 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Dlaczego warto inwestować w najlepszej jakości implanty świadczy doświadczenie jednej z naszych pacjentek:

„Prawie 10 lat temu zdecydowałam się na wszczepianie pierwszego implanta. Wybrałam gabinet dentystyczny, w którym zostałam poinformowana o zaletach tego rozwiązania. Nikt nie poinformował mnie o możliwości wyboru systemu implantologicznego i, jak się potem okazało, wszczepiono mi tani implant, który niestety był nie szczelny i wykonywał drobne, niewyczuwalne ruchy. Wszystko to, przez kilka lat takiego funkcjonowania powodowało dostawanie się bakterii w miejsce połączenia implantu z koroną i ubytek kości. Udałam się do innego gabinetu, w którym poinformowano mnie o przyczynie mojej dysfunkcji oraz o konieczności dalszego leczenia, które polegało na przeszczepie kości z podniebienia oraz na zmianie łącznika. Przeszczep kości okazał się nieprzyjemnym zabiegiem i przez tydzień musiałam ograniczoną możliwość spożywania jedzenia. Dziś na pewno nie zdecydowałabym się już na wszczepienie taniego implantu. Implant to inwestycja na całe życie i musi być najwyższej jakości.”