Implanty

Żadna inna metoda w stomatologii nie umożliwia zastąpienia brakujących zębów w taki sposób, by dać równie naturalny, komfortowy i estetyczny efekt.

Implanty to nie nowość, ani eksperyment. To rozwiązanie stosowane już od ponad 40 lat, przez lekarzy na całym świecie. Konsekwentnie badane i ulepszane ulegały ewolucji, zarówno jeżeli chodzi o kształt, jak powierzchnię kontaktującą się z kością. Aktualnie powodzenie w leczeniu implantologicznym znacznie przekracza 90% przypadków.

Jednak jak każdy zabieg, leczenie implantologiczne wymaga odpowiedniego planowania, wiedzy i umiejętności operatora oraz współpracy ze strony pacjenta. Dużo zależy także od jakości stosowanych implantów. W naszym gabinecie stosujemy tylko te należące do klasy Premium. To te najlepiej przebadane i wykonane z materiałów najlepszego gatunku.

 

Dlaczego warto inwestować w najlepszej jakości implanty świadczy doświadczenie jednej z naszych pacjentek:

„Prawie 10 lat temu zdecydowałam się na wszczepianie pierwszego implanta. Wybrałam gabinet dentystyczny, w którym zostałam poinformowana o zaletach tego rozwiązania. Nikt nie poinformował mnie o możliwości wyboru systemu implantologicznego i, jak się potem okazało, wszczepiono mi tani implant, który niestety był nie szczelny i wykonywał drobne, niewyczuwalne ruchy. Wszystko to, przez kilka lat takiego funkcjonowania powodowało dostawanie się bakterii w miejsce połączenia implantu z koroną i ubytek kości. Udałam się do innego gabinetu, w którym poinformowano mnie o przyczynie mojej dysfunkcji oraz o konieczności dalszego leczenia, które polegało na przeszczepie kości z podniebienia oraz na zmianie łącznika. Przeszczep kości okazał się nieprzyjemnym zabiegiem i przez tydzień musiałam ograniczoną możliwość spożywania jedzenia. Dziś na pewno nie zdecydowałabym się już na wszczepienie taniego implantu. Implant to inwestycja na całe życie i musi być najwyższej jakości.”