Bezbolesne leczenie kanałowe w Rybniku

Odrzuć wszystko, co do tej pory wiedziałeś na temat leczenia kanałowego. W Lift-Dent pokażemy Ci, czym jest nowoczesna endodoncja!

Kiedy leczenie kanałowe jest najlepszym rozwiązaniem?

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja, to nierzadko jedyny sposób, by zachować ząb i uniknąć jego ekstrakcji (wyrwania). Pierwszym powodem do wykonania zabiegu jest pojawienie się tzw. zgorzeli miazgi zęba, czyli jej zapalenia. Pojawia się wówczas silny ból często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, a w dalszych etapach rozwój zakażenia.

Jakie są przyczyny pojawienia się problemów z miazgą zębową?

Przyczyny wspomnianych problemów z miazgą mogą być bardzo różne: dalekie stadium próchnicy, uszkodzenie zęba w postaci pęknięcia lub złamania.. W większości zapalenia miazgi są wynikiem długotrwałego zaniedbania higieny jamy ustnej i unikania regularnych wizyt u dentysty.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Nasza nowoczesna endodoncja w Rybniku polega na usunięciu uszkodzonej miazgi, poszerzeniu i wyczyszczeniu kanałów, a następnie szczelnym wypełnieniu go właściwym lekarstwem. W końcowym etapie endodonta wypełnia ząb materiałem kompozytowym lub odbudowuje go protetycznie. Bardzo zniszczone zęby są zwykle dodatkowo wzmacniane specjalnymi wkładami koronowo-korzeniowymi.
Dla lepszej widoczności i tym samym efektów, w naszej pracy korzystamy z mikroskopu stomatologicznego

Czy leczenie kanałowe boli?

Musimy to powiedzieć głośno: leczenie kanałowe nie boli! U nas możesz liczyć na profesjonalnego endodontę w Rybniku, który bezboleśnie przeprowadzi zabieg. Dlatego leczenie kanałowe może przebiec w ten sam sposób, co zwykłe wypełnienie. I tak nie poczujesz różnicy! Pamiętaj – im wcześniej, tym lepiej – z leczeniem kanałowym nie warto zwlekać, ponieważ może to spowodować przykre konsekwencje, które mogą być już nieodwracalne!

Jak długo trwa leczenie kanałowe?

W tym miejscu musimy rozprawić się z kolejnym mitem. Leczenie kanałowe nie jest długie, można je starannie przeprowadzić już w przeciągu jednej lub dwóch wizyt. Oto jak wygląda nasza endodoncja mikroskopowa w Rybniku?

LECZENIE KANAŁOWE NA JEDNEJ WIZYCIE

To standardowe leczenie kanałowe, o którym pisaliśmy wyżej. W ciągu jednej wizyty enododnta udrożnia kanały i wypełnia je odpowiednim materiałem – wszystko pod okiem precyzyjnego mikroskopu. Po leczeniu kanałowym odbudujemy ząb specjalnym wypełnieniem lub założymy koronę protetyczną.

LECZENIE KANAŁOWE NA DWÓCH WIZYTACH

Ze względu na specyfikę budowy kanałów korzenia oraz zmiany okołowierzchołkowe, leczenie kanałowe trwa czasem dwie wizyty. Ich rozkład wygląda tak, że na pierwszej dentysta udrożnia kanały, a wypełnia je podczas drugiej. Przerwa między wizytami umożliwia prawidłowe działanie wkładki leczniczej.

Dowiedziałeś się wszystkiego? Przełamałeś strach?
Nie czekaj już dłużej i zapisz się do nas na leczenie kanałowe w Rybniku jeszcze dziś!