Najskuteczniejsze leczenie protetyczne w Rybniku

Może się zdarzyć, że w wyniku wypadku albo długotrwałego zaniechania higieny jamy ustnej utracisz zęba lub zęby. Co na to poradzić? Nie musisz zakrywać ust ręką podczas śmiania. Dzięki zabiegom z dziedziny protetyki Twój uśmiech znowu będzie piękny i… pełny.

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka to dziedzina stomatologii, której celem jest odbudowanie utraconych tkanek zębów oraz braków zębowych. Eliminuje schorzenia układu zębowo-szczękowo-twarzowego oraz przywraca prawidłową pracę jamy ustnej. Z tego względu bardzo ważne jest, by zabiegi z tego zakresu były przeprowadzane bez pośpiechu, w pełnym skupieniu i przez profesjonalistę – takiego, jak nasz protetyk z Rybnika.

Jakie zabiegi wchodzą w skład leczenia protetycznego?

W naszym gabinecie stomatologicznym w Rybniku wykonujemy następujące czynności z zakresu protetyki:

  • uzupełnienia protetyczne ruchome, które można wkładać i wykładać z jamy ustnej, takie jak protezy akrylowe całkowite, częściowe i protezy szkieletowe.
  • uzupełnienia protetyczne stałe, których nie da się wyciągnąć – licówki, korony (porcelanowe, pełnoceramiczne w Rybniku) i mosty (porcelanowe, adhezyjne). Korony zębowe to najczęściej wybierane rozwiązanie.

Do kogo skierowane są zabiegi protetyczne?

Na leczenie protetyczne zapisują się osoby, które w sposób mechaniczny uszkodziły ząb lub jego naturalną koronę. Najczęściej zgłaszają się do nas pacjenci ze złamanym lub ukruszonym zębem bądź jego całkowitym brakiem, po przebytej próchnicy albo po odbytym leczeniu kanałowym. Korony protetyczne mogą być też założone ze względów czysto estetycznych, gdy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu naturalnej korony zęba.

Czym grozi Ci niezastosowanie protetyki?

Może Ci się wydawać, ze jeden brakujący ząb nie robi wielkiej różnicy w uzębieniu – zwłaszcza, gdy nie znajdował się w widocznym miejscu. Nic bardziej mylnego! Utrata nawet jednego zęba może powodować poważne szkody w budowie całej szczęki, takie jak np. objaw Godona, zanik kości wyrostka zębodołowego, zaburzenia czynnościowe, przeciążenie pozostałych zębów czy rozrost języka.

Co warto wiedzieć przed przystąpienia do leczenia protetycznego?

Zanim leczenie zęba zostanie dokładnie zaplanowane, nasz protetyk przeprowadzi badanie mające na celu określenie jego możliwych rozwiązań.

Liftdent – protetyka w Rybniku, której poszukiwałeś

Zadzwoń do nas już dziś i nie pozwól, by brakujące uzębienie odebrało Ci zdrowie w parze z pewnością siebie!