Leczenie protetyczne

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się odtworzeniem warunków zgryzowych po utracie zębów lub ich znacznym uszkodzeniu. W naszym gabinecie oferujemy pełen zakres uzupełnień protetycznych. W zależności od potrzeb pacjenta leczenie zębów może wymagać zastosowania:

NAKŁADU CERAMICZNEGO:

Nakłady stosujemy w przypadku uszkodzeń struktury zęba obejmującej guzki i powierzchnie styczne. Umożliwiają one idealne odtworzenie powierzchni żującej oraz prawidłowych kontaktów między sąsiednimi zębami, a moduł elastyczności porcelany pozwala na przywrócenie pierwotnej sztywności korony. Dzięki nowoczesnym technikom cementowania możliwe jest też zachowanie maksymalnej ilości zdrowych tkanek zęba (inaczej niż w przypadku tradycyjnych koron).

KORONY PEŁNOCERAMICZNEJ:

Wskazaniem do wykonania korony jest bardzo rozległe zniszczenie zęba, zarówno martwego, jak i żywego. Aby wykonać koronę, ząb należy oszlifować na całym jego obwodzie, a na powstały w ten sposób kikut, cementuje się koronę, która w całości go obejmuje. Tradycyjne korony metalowo-porcelanowe zawsze prowadzą do powstania szarawego zabarwienia dziąsła brzeżnego. Aby tego uniknąć naszym pacjentom proponujemy korony pełnoceramiczne czyli nie posiadające metalowej podbudowy. Gwarantuje to naturalny wygląd zębów i bardzo dobry efekt estetyczny.

MOSTU:

Most to uzupełnienie odtwarzające odcinkowe, niewielkie braki zębowe. Składa się z 2 koron filarowych osadzanych na zębach ograniczających lukę oraz przęsła, czyli elementu odtwarzającego brakujące zęby.

PROTEZY SZKIELETOWEJ;

Jest to uzupełnienie ruchome, czyli takie, które można swobodnie wyjmować z jamy ustnej.  Składa się ze sztucznych zębów uzupełniających braki, osadzonych w masie akrylowej oraz metalowych elementów zakotwiczających, osadzanych na zębach.

Efekty uzupełnień protetycznych zależą głównie od pracy lekarza, ale także ich technicznej jakości wykonania. Dlatego też współpracujemy tylko z laboratoriami, gdzie specjaliści pracują z wzorową precyzją.