Pierwsza wizyta

Na pierwszej wizycie unikamy leczenia (no chyba, że ktoś przychodzi z bólem). Jej głównym celem jest poznanie problemów i oczekiwań naszych pacjentów. Niektórym zależy na wyleczeniu zębów z próchnicy, innym na ich wybieleniu, jeszcze innym doskwiera jeden ciemniejszy ząb. Są też tacy, którzy chcieliby hollywoodzki uśmiech. Właśnie te marzenia musimy poznać, zanim przystąpimy do badania.

Ważnym etapem diagnostyki jest analiza zdjęcia pantomograficznego – jest to przeglądowe zdjęcie radiologiczne pokazujące całość uzębienia, kości szczęki i żuchwy, zatoki oraz przegrodę nosa. Jest ono niezbędne, aby przeprowadzić rzetelne badanie, gdyż dostarcza nam informacji często niewidocznych w badaniu klinicznym. Jeśli pacjent nie posiada takiego zdjęcia wystawiamy skierowanie i jest ono dostarczane na kolejną wizytę,

Następnie przechodzimy do badania. Po nim wykonujemy fotograficzne zdjęcia zębów i uśmiechu pacjenta, które następnie wspólnie oglądamy i analizujemy. Rozmawiamy o możliwościach leczenia.

Naszą zasadą jest przygotowanie planu w formie opisowej – dzięki temu pacjenci wiedzą co dokładnie należy wyleczyć aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.