Najtrwalsze wypełnienia kompozytowe w Rybniku

Jeśli Twoje zęby są lekko zmienione,. postaw na stomatologię zachowawczą i ciesz się ich naturalnym blaskiem!

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza to pojęcie, które nie jest jeszcze dobrze znane wśród pacjentów, mimo że korzystają z jej zasobów. Czym więc ona jest? To dział stomatologii, który ma za zadanie przywrócenie naturalnego stanu zębów utraconego w wyniku np. uszkodzeń mechanicznych, zaniedbania higieny jamy ustnej i związanych z nią chorób (najczęściej jest to próchnica).

Jakie zabiegi wchodzą w skład stomatologii zachowawczej?

Najpopularniejsze czynności i zabiegi stomatologii zachowawczej, które wykonujemy w naszym gabinecie dentystycznym w Rybniku, to: profilaktyka jamy ustnej, leczenie próchnicy, leczenie nadwrażliwości zębów, odbudowa tkanek zęba, leczenie kieszeni dziąsłowych, stomatologia estetyczna – korekty zębów materiałem kompozytowym.

Z czego korzystamy podczas zabiegów stomatologii zachowawczej?

Decydując się na leczenie w Lift-Dent, możesz być pewien, że trafiłeś w dobre ręce. W naszej pracy wykorzystujemy doskonałej jakości wypełnienia – kompozytowe. Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym ponieważ Twój komfort i dobre samopoczucie jest dla nas najważniejsze.

Czym grozi Ci niestosowanie stomatologii zachowawczej?

Jeżeli odpowiednio wcześniej nie zdecydujesz się na leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej, możesz wyrządzić sobie wiele szkód. Przede wszystkim będzie to postępująca próchnica, mogąca doprowadzić do stanu zapalnego miazgi, martwicy miazgi i w konsekwencji okołowierzchołkowych zmian zapalnych. Takie martwe zęby są przyczyną groźnych infekcji ogniskowych, które mają wpływ na cały organizm

Wypełnienia zęba, endodoncja, licówki? Twoje zęby da się odratować!

Zapisz się do nas na wizytę w Rybniku i przekonaj się o sile współczesnej stomatologii!tologii!