501 91 81 711 kontakt@liftdent.pl

Wyposażenie

Unit stomatologiczny

Unit to urządzenia cyfrowe, które umożliwia sterowanie pracą instrumentów oraz ułożeniem fotela.

W naszym gabinecie mamy do dyspozycji 2 komfortowe  unity niemieckiej firmy Stern Weber.

System do wypełniania kanałów na ciepło SuperEndo α2 oraz SuperEndo β.

Po chemo-mechanicznym opracowaniu kanałów korzeniowych należy je szczelnie wypełnić aby uniemożliwić namnażanie bakterii. Do tego celu stosujemy bezprzewodowy system do termicznego uplastyczniania gutaperki oraz wypełniania kanału płynną gutaperką. System ten umożliwia szczelne i szybkie wypełnienie kanałów korzeniowych.

Mikroskop stomatologiczny

Wprowadzenie tego narzędzia do codziennej praktyki było milowym krokiem w endodoncji. Uzyskane dzięki niemu powiększenie pozwala na przeprowadzenie takich zabiegów, które wcześniej nie były możliwe.Praca od mikroskopem pozwala na odnalezienie wszystkich kanałów w korzeniach zęba oraz ich dokładne oczyszczenie.

Lupy zabiegowe Exam Vision

W naszym gabinecie nie wyobrażamy sobie pracy bez powiększenia. Dzięki stosowaniu lup powiększających wykonujemy zabiegi precyzyjniej, dostrzegamy więcej szczegółów, a co najważniejsze zapewniamy wysoką jakość leczenia.

Aparat do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych

Aparat ten pozwala na wykonanie zdjęcia pojedynczego zęba (punktowego). Jest to konieczne na etapie kwalifikacji zębów do leczenia kanałowego. Oprócz tego istnieje wiele innych wskazań takich jak ocena morfologii korzeni zębów przed usunięciem czy procesów gojenia tkanek okołowierzchołkowych. Zdjęcia zębowe wykonywane są na konwencjonalnych filmach

Aparat do sedacji wziewnej

Aparat do sedacji wziewnej przy użyciu mieszaniny gazów podtlenku azotu i tlenu.Uspokojenie wziewne (sedacja wziewna), to podanie pacjentowi mieszaniny gazów medycznych za pomocą specjalnych maseczek o różnych rozmiarach dostosowanych do wieku i wielkości twarzy pacjenta. Pacjent pozostaje odprężony nie stresuje się i uspakaja, pozostając świadomym podczas całego zabiegu. Dziesiątki lat badań klinicznych i praktyka wykazały, że wdychanie mieszanki 50% podtlenku azotu i 50% tlenu zapewnia bezpieczną, szybką i skuteczną ulgę w bólu. Dzięki temu znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, łącznie z położnictwem.

Aparat cyfrowy Kodak 8000 C

Panoramiczny, cefalometryczny aparat cyfrowy Kodak 8000 C. Najnowocześniejsza technologia, bardzo łatwa w stosowaniu, pozwala aparatowi Kodak 8000 C wykonywać perfekcyjne zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne, jednocześnie zachowując optymalną ekspozycję. Zdjęcie wykonane jest w mgnieniu oka, czyniąc diagnostykę szybką i precyzyjną.