Bezbolesna i bezpieczna chirurgia stomatologiczna w Rybniku

Zabiegi chirurgiczne to popularny sposób na przywrócenie świetności poszczególnych części ciała oraz organów, więc dlaczego miałyby nie pomagać także zębom i innym elementom jamy ustnej? Co więcej, chirurgia to jeden z najistotniejszych działów stomatologii, który znajduje swoje zastosowanie także winnych gałęziach – w periodontologii lub w endodoncji.

Jakie zabiegi wchodzą w skład chirurgii szczękowej w Rybniku?

Naszym głównym działaniem z tego zakresu jest chirurgiczne usuwanie zęba (także zębów mądrości oraz zębów zatrzymanych). Ponadto każdy nasz chirurg stomatolog w Rybniku przeprowadza rekonstrukcje ubytków kostnych, podnosi dno zatoki szczękowej, odnawia kości w sposób sterowany, wykonuje resekcję wierzchołka korzenia zęba czy podcina wędzidełko wargi i języka. Leczy również ropnie oraz przetoki wewnątrzustne i zewnątrzustne, przeprowadza zabiegi wchodzące w skład chirurgii przedprotetycznej i tkanek przyzębia oraz zajmuje się hemisekcją i radektomią zęba.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem z chirurgii stomatologicznej?

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej mogą budzić u operowanych strach przed bólem i obawę przed powikłaniami. Wszystko to jest oczywiście spowodowane niewiedzą, dlatego nasz chirurg szczękowy z Rybnika tłumaczy dokładnie przed zabiegiem cały plan leczenia, poszczególne etapy i możliwe konsekwencje. Aby zapewnić Ci jeszcze więcej poczucia bezpieczeństwa i komfortu, wszystkie zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Chirurgia w stomatologii to nic złego

Zapisz się na chirurgiczne usuwanie zęba w Rybniku lub inny zabieg i przekonaj się, że to nie boli!